Piknik Regionalny w Dziewiątce

W sobotę, 23 września 2023 r. odbył się Piknik Regionalny w Dziewiątce, w którym Biblioteka Pedagogiczna w Zgierzu Filia w Kutnie wzięła czynny udział. Było to wielkie wydarzenie dofinansowane z budżetu Miasta Kutno w ramach Lokalnego Programu Mikrograntów zorganizowane w Szkole Podstawowej nr 9 im. Władysława Jagiełły w Kutnie. Uczniowie, rodzice, nauczyciele i społeczność lokalna połączyli siły, by dzień ten stał się doskonałą okazją do edukowania i poszerzania horyzontów przez świetną zabawę.

Przygotowano różnorodne atrakcje dla mieszkańców Kutna i regionu, zarówno młodszych, jak i starszych. Wydarzenie otworzyła dyrektor szkoły Pani Iwona Pietrzak, a wszystko rozpoczęło się od występów muzycznych i teatralnych. Na terenie nowego kompleksu sportowego demonstrowano różne dyscypliny sportowe. Ponadto odbyły się pokazy łucznictwa, Hobby Horse, udzielania pierwszej pomocy, sportów walki i samoobrony oraz wystawy sprzętu straży pożarnej, policji, pojazdów zabytkowych i inne. Uczestnicy mieli okazję wziąć udział w warsztatach mydlarskich, malarskich, pszczelarskich, czy historycznych. Na terenie szkoły ustawiono stacje tematyczne, gdzie za uczestnictwo w przygotowanych atrakcjach zbierało się pieczątki na „bilecie do stacji Dziewiątkowo”, a zebranie wszystkich dawało możliwość otrzymania upominków. Piknik Regionalny stał się niezapomnianą okazją do wspólnego spędzenia czasu.

W wydarzenie zaangażowała się również Biblioteka Pedagogiczna. W czytelni zorganizowano kącik do zabaw z Ozobotami, czyli małymi robotami, które mogą przemieszczać się po specjalnych torach i reagować na różnorodne kolorowe kody. Dzięki nim dzieci nie tylko bawią się, ale również uczą programowania, kreatywnego myślenia i rozwiązywania problemów. W trakcie pikniku, uczniowie mieli okazję zapoznać się z tą fascynującą technologią, programując i obserwując, jak te małe roboty reagują na ich wskazówki.

Biblioteka Pedagogiczna we współpracy z nauczycielkami szkoły przygotowała również ofertę zajęć sensorycznych wraz ze ścieżkę sensoryczną i wystawą przyrodniczą, która zapewniła uczestnikom pikniku prawdziwą zmysłową przygodę. Na tej specjalnej trasie obejmującej cały duży hol, dzieci miały okazję eksplorować różnorodne materiały i doznania, rozwijając swoje zmysły i zdobywając nowe doświadczenia. Ścieżka sensoryczna była doskonałym przykładem tego, jak nauka i zabawa mogą iść w parze. Można było skorzystać również z warsztatów plastycznych i manualnych, i przykładowo wykleić rysunek ziarnami zboża czy kukurydzy.

Piknik Regionalny w Szkole Podstawowej był nie tylko miejscem zabawy i świętowania, ale także unikalną okazją do nauki i rozwijania umiejętności. Dla wielu uczestników była to doskonała szansa na odkrycie nowych pasji i talentów.

Author: Biblioteka