Witaj w Nowym Roku!

Czy wiesz, że biblioteki nie tylko oferują obszerny wybór książek, ale także organizują różnorodne akcje promujące czytelnictwo? Mniejsze lub większe wydarzenia, konkursy itp.? A na co dzień, chcą być po prostu miejscem, do którego warto i chce się przychodzić, tak już od wielu lat… i oby przez wiele kolejnych! Rozpoczął się 2024 rok, wiele osób snuje plany i czyni postanowienia. Biblioteka Pedagogiczna w Kutnie również ma swoje marzenia, które chce realizować, a wszystko z czytelnikami, i dla czytelników.

 W związku z tym postanowiła powitać w nowym roku swoich stałych i nowych bywalców akcją pod nazwą Dobre słowo na nowy rok.  Polega ona na tym, że każdy odwiedzający bibliotekę może sobie losowo wybrać rulonik z ukrytym cytatem motywującym. Jest to doskonały sposób na pobudzenie pozytywnych emocji i zmotywowanie do realizacji noworocznych postanowień. Czytelnicy mają okazję odkryć inspirujące słowa znanych pisarzy, filozofów czy artystów. Wśród wielu cytowanych autorów znajdziemy inspirujące myśli takie jak: Najtrudniejsze jest zdecydowanie się na działanie. Reszta to już tylko kwestia wytrwałości  Amelii Earhart, Motywacja jest tym, co pozwala Ci zacząć. Nawyk jest tym, co pozwala Ci wytrwać Jima Ryuna, czy: Czytaj książki pouczające dla upiększenia umysłu lub uszlachetnienia serca Tadeusza  Kościuszki, a wszystkich sentencji jest ponad siedemdziesiąt.

Każdy losowy wybór rulonika z pewnością dostarczy czytelnikowi motywacji i da do myślenia, może stać się okazją do przyjrzenia się swoim celom z nowej perspektywy oraz zainspirowania do dalszej nauki, rozwoju i realizowania swoich marzeń.

Jeśli masz ochotę na chwilę refleksji i potrzebujesz dawki motywacji na początku roku, odwiedź Bibliotekę Pedagogiczną i zobacz, jakie słowa czekają na Ciebie. Może to być początek nowego rozdziału w Twoim życiu, który zostanie napisany za pomocą słów znalezionych na losowanym ruloniku. Słowa mają potężną moc, potrafią wynieść ponad wszelkie przeciwności i dać siłę do osiągania zamierzonych rezultatów, a w bibliotece oprócz książek można znaleźć również wsparcie i inspirację.

Powodzenia! 😊

Author: Biblioteka