Wizyta przedszkolaków w ramach Nocy Bibliotek

Biblioteka Pedagogiczna w Zgierzu Filia w Kutnie w dniu 9 października 2023 r. zorganizowała niezwykłe wydarzenie nawiązujące do Nocy Bibliotek, dla grupy przedszkolaków z sąsiedniego miasta. Dzieci miały okazję przeżyć fascynującą przygodę z książkami i nie tylko, która z pewnością pozostawiła w ich sercach trwały ślad i przybliżyła bibliotekę.

W tym roku odbyła się już 10. edycja Ogólnopolskiej Nocy Bibliotek, która była zaplanowana na sobotę, 7 października, a jej hasło brzmiało „Absurd nie czytać”. Jednak Biblioteka Pedagogiczna wyjątkowo swoje wydarzenie zorganizowała dwa dni później, by przedszkolaki z Krośniewic mogły w poniedziałkowy poranek wybrać się na wycieczkę i w nim uczestniczyć.

Po powitaniu i wprowadzeniu w zaplanowane działania, goście niezwykle ciekawi i podekscytowani, z nadzieją na nowe odkrycia, zostali zaproszeni do tajemniczego magazynu książek. Tam, w otoczeniu regałów pełnych opowieści, zaczęła się ich magiczna podróż. Wszystko rozpoczęło się w ciemności, co wywoływało dodatkowe emocje. Bibliotekarki opowiedziały o świecie literatury, o bibliotece, dzieci przejrzały kilka książek, których nie miały jeszcze okazji poznać, i wybrały te, które najbardziej przypadły im do gustu, by później zobaczyć jak wygląda proces ich wypożyczania.

Następnie zasiadły w czytelni, gdzie czekał na nie film „Pamiętnik Tatusia Muminka”. To historia o Tacie Muminka, który jest znany ze swojej mądrości i serdeczności. Film zachwycił dzieci i wzbudził w nich ciekawość świata Muminków, która zainspirowała ich twórczość, bo po projekcji filmu przyszedł czas na wyraz artystyczny. Dzieci otrzymały zadanie: narysować swoją wizję postaci i świata Muminków. Wszystkie rysunki były pełne kolorów, uśmiechu i fantazji. To było piękne wyrażenie ich wyobraźni i miłości do literatury.

Rysunki zostały w bibliotece, będą zeskanowane i wykorzystane do stworzenia niespodzianki dla małych gości. A przedszkolaki efekt finalny swoich prac zobaczą dopiero za kilka miesięcy.

Author: Biblioteka